• Preparat wzmacniający płytkę paznokcia Biogel Nail Care Program 15 ml

Pojemność 15 ml
14.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 9.9
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
ORLEN Paczka 9.9
DPD PICKUP 10.5
Poczta Polska 12.5
Paczkomaty InPost 15
FEDEX Kurier 15.5
Poczta Polska (Pobranie) 16
InPost Kurier 16
DPD Kurier 16.5
Kurier InPost (Pobranie) 19
FEDEX Kurier (Pobranie) 19
DPD Kurier (Pobranie) 20
Dostawa tego samego dnia na terenie Poznania 20
DHL Kurier 20.5
DHL POP 22
DHL Kurier (Pobranie) 25
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne: 794 300 430

Zostaw telefon

BIOGEL NAIL CARE PROGRAM

PREPARAT WZMACNIAJĄCY PŁYTKĘ PAZNOKCIA

ZAWIERA AKTYWNĄ L-CYSTEINĘ  15 ML

BIOGEL® jest preparatem służącym do natychmiastowej poprawy kondycji ultra cienkich i słabych paznokci. Jest przeznaczony dla paznokci szczególnie łamliwych i kruchych. Powinien być stosowany m.in. po każdorazowym zdjęciu tipsów i paznokci akrylowych, jak również dla normalnej, profilaktycznej ochrony płytki paznokciowej przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi. Może być używany jako naturalny lakier oraz jako podkład pod emalię kolorową.

Preparat ma nowoczesną formułę bez formaldehydu zupełnie odmienną od dotychczas stosowanych preparatów ochronnych.

Nie tylko utwardza, ale też uzupełnia płytkę paznokcia i biologicznie oddziałuje na kreatynę (podstawowy budulec paznokcia) w taki sposób, że zmienia jej strukturę i wzmacnia ją.

Tworzy mocny szkielet paznokcia, który staje się odporny na urazy i uszkodzenia. Preparat zawiera szereg aktywnych składników m.in. naturalną L-cysteinę, która biologicznie odnawia paznokieć, zwiększając jego przyrosty i grubość.

CEL

BIOGEL® jest odżywką przeznaczoną dla osób z poważnie osłabionymi paznokciami, które wymagają intensywnego, leczniczego programu wsparcia.

WYNIKI

Dodatkowym rezultatem użycia preparatu jest jego zdolność do ukrywania zażółceń i przebarwień. Nowa struktura kreatyny w paznokciu utrzymuje się przez długi czas po zakończeniu użycia preparatu i utrzymuje się aż do odrośnięcia nowej płytki paznokciowej.

Głównym składnik budulcowy paznokci i naskórka wokół paznokci jest keratyna. Jest to naturalny związek o bardzo zróżnicowanym składzie aminokwasów, z których powstają łańcuchy polipeptydowe. W keratynie występują: cystyna, arginina, glicyna, tyrozyna, fenyloalanina, lizyna oraz inne aminokwasy.

CO WPŁYWA NA STAN PAZNOKCI?

Cysteina(nazwa skrótowa Cys) jest aminokwasem kodowanym, endogennym, wchodzącym w skład wielu białek, zawierającym grupę tiolową, dzięki której jest zdolna do tworzenia mostków siarczkowych - jednego z czynników wpływających na trzeciorzędową strukturę białek. Jest pochodną kwasu alfa-aminopropionowego, w którego cząsteczce jeden z atomów wodoru został zastąpiony grupa sulfhydrylową -SH. Utlenianie tlenem z powietrza dwóch cząsteczek cysteiny, wskutek odebrania dwóch atomów wodoru z grup -SH – powstaje nowy aminokwas – cystyna i cząsteczka wody. Istnienie cysteiny w strukturze białka umożliwia pofałdowanie łańcucha cząsteczki (powstają mostki siarczkowe). Występuje w białkach włosa, naskórka i paznokci. Niedobór tego aminokwasu zawsze będzie się więc objawiała w pierwszej kolejności zaburzeniami rogowacenia, kruchością włosów, łamliwościa płytek paznokciowych, rozwarstwianiem się paznokci, rozdwajaniem końcówek włosa. Glutation również zawiera w budowie cysteinę, a pełni on nie małą rolę w naszym ustroju. Białkiem bogatym w cysteinę jest kazeina.

Aminokwasy - powinny być regularnie dostarczane paznokciom, ponieważ są niezbędne do ich wzrostu. Wykazano eksperymentalnie u zwierząt, że wśród niedoborów aminokwasów największą rolę pełni niedobór cystyny i jej składowej – cysteiny. To te aminokwas są głównie odpowiedzialny za ogólny stan i kondycję płytki paznokciowej. Niedobór cysteiny można łatwo poznać, po tym, że paznokcie tracą połysk i stają się cienkie i matowe. Przy dłuższym, utrzymującym się braku równowagi aminokwasowej może dojść do poważnego uszkodzenia płytki a nawet jej zaniku. Do tej pory kurację L-cysteinową stosowano prawie wyłącznie w postaci środków przyjmowanych doustnie. Stworzenie nowej jakości L-cysteiny, zdolnej do przenikania w głąb płytki paznokciowej otworzyły nowe możliwości w kosmetyce. BIOGEL® jest pierwszym preparatem pozwalającym w sposób zupełnie nieinwazyjny na natychmiastową, znaczną poprawę kondycji paznokci.

Węglowodany - paznokcie potrzebują prawidłowych ilości energii w ich postaci, ponieważ charakteryzują się wysokim metabolizmem. Macierz płytki, z której kształtuje się paznokieć, należy do najszybciej rosnącej tkanki człowieka. Dlatego też, należy cały czas pamiętać o zdrowej i urozmaiconej diecie.

Witaminy - Paznokcie są bardzo wrażliwe na ich niedobory, szczególnie na niedobór witaminy A. przy nieodpowiedniej ilości tej witaminy (niedoborze lub nadmiarze) płytka paznokciowa człowieka staje się bardzo słaba, sucha i łamliwe. BIOGEL® zawiera w swoim składzie również m.in. witaminy z grupy A i B.

Mikroelementy - ich niedobór ma duży wpływ na wzrost paznokci. Do najważniejszych mikroelementów mających wpływ na paznokcie oprócz cynku i miedzi zalicza się żelazo, żelazo, miedź. Pamiętając o tym w skład preparatu uzupełniono o żelazo, wspomagające działanie L –cysteiny

image

SPOSÓB UŻYCIA

Przy stosowaniu leczniczym – 2-3 razy w roku przez okres około 3 tygodni, - malując minimalnie 2 razy w tygodniu (oczywiście zmywając poprzednią warstwę).

przy stosowaniu wzmacniającym – nanieść na paznokieć i uzupełniać w miarę potrzeby (bez zmywania)

Ostrzeżenie: Preparat łatwopalny.

Chronić przed dziećmi. Unikać kontaktu z oczami. Tylko do użytku profesjonalnego.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie