• Żele UV

Żele do stylizacji paznokci, rodzaje i zastosowanie.

Wszystkie żele do paznokci utwardzane są w lampach UV/LED różnią się jednak swoim przeznaczeniem, właściwościami, konsystencją, kolorem jak i techniką nakładania. Cechy te mają zasadniczy wpływ na sposób pracy z żelem i efekt końcowy.

Żele do paznokci dzielą się na:

  • żele budujące -

Zadaniem żeli budujących jest budowanie i modelowanie paznokci, służą do przedłużania na tipsie lub formie a także do wzmacniania naturalnej płytki paznokci. Bardzo dobrze sprawdzą sie w przypadku paznokci osłabionych, łamliwych lub narażonych na częsty kontakt z wodą lub chemią wykorzystywaną w pracach domowych. Stanowią szkielet całej stylizacji i tworzą idealny podkład do dalszych prac.

-żele jednofazowe:

(tzw. system jednofazowy) - są to żele, które zawierają w sobie właściwości trzech żeli : podkładowego, budującego i wykończenioweg. Przy użyciu tych żeli można przedłużać paznokcie, zbudujesz z niego wszystkie warstwy paznokcia.

-żele trojfazowe:

(tzw. system trójfazowy) - w technice trójfazowej do zbudowania paznokcia należy użyć trzech żeli : 1- żelu podkładowego, 2- żelu budującego, 3- żelu wykończeniowego 

  •  żele do zdobień

 - paint gel 

mocno napigmentoweany żel, można nim wykonać ombre, babyboomer lub malować różne wzory np. ornamenty, one stroke, zohstovo

- spider gel 

gęsty, ciągnący się żel, nakłada się go sondą lub patyczkiem przeciągając w powietrzu nitkę żelu i upuszczając na paznokcia w pożądanym miejscu.

Konsystencja żeli jest bardzo różna  

rzadka, średniogęsta, gęsta i  bardzo gęsta (galaretka, mus). Trzy pierwsze zazwyczaj są żelami samopoziomującymi czyli równo się rozkładają i świetnie nadają się do techniki bez piłowania. Natomiast żele bardzo gęste (galaretki, musy) nie bedą się same poziomować, taki żel można nałożyc na wszystkie paznokcie i dopiero utwardzać w lampie - nie spływają i nie ciągna się za pędzlem. 

Nowym rodzajem żeli są żele z tiksotropią, których konsystencja jest średnogęsta. Tiksotropia to pamięć cieczy a żele posiadające tą włąściwość przyśpieszają i ułatwiają prace gdyż można od razu przy nakładaniu żelu nadać pożądany kształt paznokcia. Żele te nadają śie do techniki bez piłowania 

Do wyboru mamy żele clear i coverowe : 

  • clear 

przeźroczyste żele - cechują się większą przyczepnościa ponieważ nie posiadają pigmentu, można w nich zatapiać różne ozdoby np. french konstrukcyjny

  • cover

żele z dodatkiem pigmentu w różnych barwach, np: pink, nude, rose, milky, efekt szampański albo posiadać drobinki brokatu. Żele te mogą służyć jako budowa i kolor w jednym.

Kontakt:

Jeżli nie wiesz, który żel będzie dla Ciebie najlepszy zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego, nasza konsultantka produktowa, wieloletnia stylistka i instruktorka, która uwielbia testować różne produkty doradzi w wyborze tak aby byli Państwo zadowoleni ze swojego zakupu.